| Store | Effective Price | Available Offers | Color | Buy |
|
Rs 6000 | 10% off* with Axis Bank Buzz Credit Card10% Instant Discount on Mastercard for First Online Payment | GO TO STORE |
| Display: | |
|---|---|
| Screen Size | 5 Inches inches |
| General: | |
|---|---|
| Battery Cell Composition | Lithium Polymer |
| feature | 13MP + 2MP Dual Lens Primary Camera with Auto Focus, OV13850 Sensor, and Bokeh Mode. 13MP Front Facing Camera with Fixed Focus, Face Beauty Mode, F/2.0 Aperture and Soft LED light.World's Fastest 0.16s Fingerprint Scanner with 360-Degree Unique Touch Recognition System that Identifies Your Finger From Every Angle.3GB RAM, 32GB internal memory, and powered by 64 Bit MT6753 Octa-Core Processor with Android 7.0 Nougat OS and Dual SIM Dual-Standby (4G+4G) with VoLte support.Stylish Metal Design with |
| Number Of Items | 1 |
| Form factor | Palm-held |
| Display Resolution Maximum | 1080p Full HD |
| Manufacturer | Shenzhen Zahanweixun Technology Co.Ltd. |
| Included Components | Main Handset, USB Cable, Charging Adaptor, Hansdfree, User Manual, Warranty Card, Sim Card Ejector Tool and Silicone Protective Cover. |
| Additional Features | Supports Reliance Jio's VoLTE function, 0.16s, 360 degree sensible Front Fingerprint Scanner, Metal body design with 131g weight & 8.1mm Thickness, Bluethooth Supports with v4.0, Sensors with Proximity & Light Sensor, Gyroscope, E-compass |
| Connector Type | WiFi |
| Batteries Included | Yes |
| Item model number | ZPX |
| Compatible Devices | Zopo Speed X |
| Digital Storage Capacity | 128 GB |
| Brand | Zopo |
| Product Dimensions | 14.4 x 7.1 x 0.8 cm |
| Color | Space Grey |
| Item Weight | 132 g |
| Model | ZPX |
| Software: | |
|---|---|
| Operating System | Android |