| Store | Effective Price | Available Offers | Color | Buy |
|
Rs 649 | Get Extra 10% off. Use Code "BRAND10" T&C Buy any 2 products and get flat Rs. 150 off on all Prepaid. Use Coupon "B2G150" T&C Pay online and Get up to Rs. 50 Off on Prepaid Orders T&C | GO TO STORE | |
|
Rs 689 | Extra 5% off* with Axis Bank Buzz Credit Card | GO TO STORE | |
|
Rs 624 | Use promocode SAVE5 to get this price | GO TO STORE |
| Storage: | |
|---|---|
| Expandable | microSD, upto 8 GB |
| RAM | 10 GB |
| Internal | 32 GB |
| Connectivity: | |
|---|---|
| GPS | No |
| Wi-Fi | No |
| SIM Configuration | Dual Sim |
| Bluetooth | Yes, v2 |
| Software: | |
|---|---|
| Operating System | No |
| Display: | |
|---|---|
| Resolution | 270 pixels |
| Size (in inches) | 1.8 inch |
| Display Type | TFT |
| General: | |
|---|---|
| Dimensions | 45x102x15 mm |
| Weight | 117 gm |
| Battery: | |
|---|---|
| Standby Time | 120 |
| Type | Li-Ion, 1000 mAh |
| Capacity | 1000 mAh |
| Talk time | 24 |
| Camera: | |
|---|---|
| Front | 0 M.Pixels |
| Primary | No, 0 MP + 0 MP (Dual Rear Camera) |
| Video | No |
| Sensor: | |
|---|---|
| Accelerometer | No |
| Gyroscope | No |
| Processor: | |
|---|---|
| Frequency | 0 GHz |
| GPU | ULP GeForce |
| OEM | 0 MHz + 0 GHz |