| Camera: | |
|---|---|
| Primary | 2 Megapixel |
| Front | 0 M.Pixels |
| Video | Yes |
| Connectivity: | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| GPS | No |
| Wi-Fi | Yes |
| SIM Configuration | Dual Sim |
| General: | |
|---|---|
| Dimensions | 115 x 62 x 11 mm |
| Weight | 155 |
| Storage: | |
|---|---|
| RAM | 0 GB |
| Expandable | microSD, upto 4 GB |
| Internal | 256 GB |
| Processor: | |
|---|---|
| GPU | - |
| Frequency | 1 GHz |
| OEM | 1 GHz |
| Battery: | |
|---|---|
| Talk time | 4 |
| Capacity | 1250 mAh |
| Type | Li-Ion, 1250 mAh |
| Standby Time | 200 |
| Software: | |
|---|---|
| Operating System | Firefox v1.3 |
| Display: | |
|---|---|
| Size (in inches) | 3.5 inch |
| Resolution | 320 pixels |
| Display Type | HVGA |