| Software: |
|---|
| Storage: | |
|---|---|
| Expandable | MicroSD, 32 GB |
| RAM | 2 GB |
| Internal | 16 GB |
| Sound: |
|---|
| Processor: |
|---|
| Camera: | |
|---|---|
| Rear | 8 M.Pixels |
| Selfie | 5 M.Pixels |
| Battery: | |
|---|---|
| Standby Time | 250 |
| Type | Li-Po |
| Talk time | 6 |
| Capacity | 2000 mAh |
| Display: | |
|---|---|
| Display Type | IPS |
| Screen Size | 5.0 inches |
| General: | |
|---|---|
| Weight | 122 grams |
| Connectivity: | |
|---|---|
| Bluetooth | v4.0 |
| Sensor: |
|---|